Head

پژوهشها و تازه های اُتیسم

پرداخت اینترنتی شهریه

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به ریال:
توضیحات :
پرداخت از طریق درگاه شتاب

ورود اعضاء

مرا بخاطر بسپار

شمارشگر بازدیدها

امروز2002
دیروز1941
هفته5773
ماه37257
کل بازدیدها351010

اشتراک گذاری

Social FaceSocial InliSocial PintSocial TwitSocial Yout

تاثیر کاندیدا آلبیکنس بر اُتیسم(اوتیسم)

درمان کاندیدامیتوانددر بهبود اتیسم(اوتیسم) تاثیر داشته باشد؟

برگردان: شهرزاد ظاهری(سردرمانگر مرکز اُتیسم اردیبهشت)

 Candida

اتیسم(اوتیسم) چیست؟

اتیسم(اوتیسم) یک اختلال عصبی مغز است و بر توانایی کودک برای برقراری ارتباط اجتماعی و تعامل انها تاثیر می گذارد. کودکان مبتلا به اتیسم(اوتیسم) اغلب رفتارهای تکراری و یا حرکات بدن دارند و تغییر در روال را دوست ندارند. این ویژگی معمولا قبل از سن سه سالگی ایجاد می شود. اطلاعات دریافت شده توسط مغز یک کودک مبتلا به اتیسم(اوتیسم) متفاوت ولی پردازش آن دراین کودکان طبیعی است. پردازش اطلاعات زمان وتلاش زیادی نیاز دارد به همین دلیل، کودکان مبتلا به اتیسم(اوتیسم) نسبت به برخی محرکهای خاص مانند صدا و یا تماس فیزیکی یا بیش از حد حساسند یابه اندازه کافی حساس نیستند. آنها علت وتاثیر ارتباط را متوجه نمی شوند و به سختی تماس چشمی برقرار می کنند. کودکان مبتلا به اتیسم(اوتیسم) اغلب در برنامه ریزی و سازماندهی مشکل دارند، به همین دلیل آنها  یکنواختی رادوست دارند چون به آنها احساس امنیت می دهد.

ایا اتیسم(اوتیسم) با کاندیدا ارتباط دارد؟

همه ما می دانیم که بحث در مورد علل اتیسم(اوتیسم) به ژن ها، سموم محیطی، و واکسن مرتبط است. به تازگی برخی از محققان پیشنهاد کرده اند که مخمر نقش مهمی در کودکان مبتلا به اتیسم(اوتیسم) دارد که می تواندمنجر به مشکلات رفتاری و سلامت در این کودکان شود. کودکان مبتلا به اتیسم(اوتیسم) فلور روده ای متفاوت  نسبت به سایر کودکان عادی دارند. این کودکان اغلب چیزی به نام نشت روده ای دارند. نشت روده نتیجه عدم تعادل باکتری های خوب در روده و علت ریشه ای بسیاری از مشکلات اعم از کمبودهای تغذیه ای که منجر به مشکلات رفتاری و التهاب است می شود. نشت روده باعث رشد بیش از حد کاندیدا آلبینکس، یک نوع مخمر که در دستگاه گوارش رشد می کند می شود و می تواند دیواره روده را تخریب کند که این کار باعث تولید سموم می شود و روی سیستم ایمنی وعصبی تاثیر می گذارد.علت رشد بیش از حد مخمر می تواند مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک  ها باشد. دکتر ویلیام شاو، که پژوهش های زیادی در زمینه علل ژنتیکی بیماری ها انجام داده است دریافته که  نمونه ادرار کودکان مبتلا به اتیسم(اوتیسم) چندین ترکیب غیر طبیعی داشته که به دلیل  عوامل ژنتیکی نبوده،بلکه به دلیل وجود مواد شیمیایی ناشی از میکروارگانیسم ها مانند مخمر و برخی باکتری های بد که در دستگاه گوارش زندگی می کنند بوده است. به گفته دکتر شاو، کودکان مبتلا به اتیسم(اوتیسم) به دلیل  آسیب پذیری ژنتیکی خاصشان نسبت به کودکان عادی بیشتر مستعد ابتلا به آلرژی های غذایی، مواد شیمیایی سمی، میکروارگانیسم ها مانند مخمر، سموم محیطی هستند. هنگامی که دلیل بیماری کودکان اتیسم(اوتیسم) اختلالات بیوشیمیایی باشد اگر مشکل آنها درمان شود حتی علایم بیماری آنها از بین می رود.

چگونه قارچ یا مخمر کاندیدا در کودکان مبتلا به اتیسم(اوتیسم) درمان می شود؟

دارو برای درمان کاندیدا استفاده داروهای ضد قارچ مانند نیستاتین، Diflucan(فلوکونازول-ضد قارچ) ، Flagyl(مترونیدازول-انتی بیوتیک) و Nizoral(کتکونازول-ضد قارچ) هستند. همراه با این داروها، ویتامین B6 و منیزیم همچنین در برخی از کودکان به عنوان ویتامین درمانی استفاده می شود. رژیم غذایی نقش عمده و بسیار مهمی در مدیریت اتیسم(اوتیسم) ایفامی کند. کودکان مبتلا به اتیسم(اوتیسم) به غذاهای خاص حساسیت دارند، بنابراین حذف این مواد غذایی از رژیم غذایی شان بسیار مهم است. تست حساسیت برای تست آلرژی مواد غذایی برای انها موردنیاز است . حتی اگر در برخی از کودکان گلوتن ممکن است به عنوان عامل آلرژی زا نشان داده نشود، حذف گلوتن، کازئین و شکر میتواند از بروز اتیسم(اوتیسم) جلوگیری کند.

چرا ازبین بردن آلرژی های غذایی خاصی مانند پروتیین شیریاکازئین، شکر و  گلوتن  دربخشی از درمان اتیسم(اوتیسم) مهم  است؟

ماده پروتئین شیر:

کازئین, پروتئین موجود در شیر گاو و شیر انسان است. نیل برنارد، در کتاب خود ، توضیح می دهد که چگونه غذاهای خاص اثر مستقیم بر مغز دارند. او در ادامه در کتاب خود در مورد یک کشف قابل توجه توسط الی هازوم و همکارانش در آزمایشگاه های تحقیقاتی که انجام دادند توضیح می دهد ، این محققان دریافتند که در شیر گاو یک ماده شیمیایی که مانند مورفین است وجود دارد. مورفین همانطور که همه ما می دانیم جز مواد مخدر اعتیاد آور است.کازیین که پروتیین شیر است وقتی در طول هضم تجزیه می شود ماده مخدری به نام کازومورفین تولید می کند که هیستامین راآزادمی کند.

 به همین دلیل بسیاری از مردم به لبنیات حساسیت دارند. در کودکان اتیستیک غذاهای آلرژیک سطح بالایی از مواد مخدر را در جریان خون افزایش می دهد که باعث می شود رفتارهای این کودکان  که شامل عدم برقراری ارتباط اجتماعی و سردرگمی است راافزایش می دهد .

قند:

حذف شکر و محدود کردن کربوهیدراتهای ساده نقش بسیار مهمی در ثبات قند خون  دارد.چون آنها  تأثیربدی بر فلور روده و سیستم ایمنی بدن دارند. دلیل این است که یک کودک اتیستیک فلور روده ای متفاوتی نسبت به یک کودک غیر اتیستیک دارد. مخمر و یا کاندیدا به وسیله موادقندی تغذیه و رشد می کند. هنگامی که قند از رژیم غذایی حذف شود، باعث از بین رفتن  کاندیدا می شود. این واکنش هرکسهایمر نامیده می شود. مخمر کاندیدا زمانی که می میرد 79 سم مختلف تولید می کند، که شامل تولید اتانول و استالدهید می شود.

گلوتن:

حذف گلوتن کمک کننده است  زیرا گلوتن باعث التهاب در کودکان اُتیستیکی که نشت روده ای دارند می شود. والدین بچه های اُتیستیکی که گلوتن را از رژیم غذایی خود حذف کردند گزارش دادند که رفتار,توجه وگفتار کودکانشان بهبود یافته است. دلیل حذف گلوتن از رژیم غذایی این است که این کودکان  آنزیمی که برای شکستن پروتئین در گندم است را ندارند . درنتیجه آنها به اکسروفین ها ، یا گروهی از پپتیدهای شبه افیونی (پپتیدهایی با عملکردی شبیه مورفین که در طول هضم پروتیین گلوتن تشکیل می شود) واکنش نشان می دهند وهمین باعث رفتار غیر عادی در بچه ها اُتیستیک می شود.

  از بین بردن مواد سمی و اصلاح کمبودها:

از آنجا که کودکان مبتلا به اتیسم(اوتیسم) دارای نقص های ژنتیکی خاصی که منجر به وجود سطح پایینی از گلوتاتیون و سیستئین در انهاست، سطح بالایی از فلزات سنگین مانند جیوه در بدن آنها تجمع می یابد وبه دلیل سطوح پایین این مواد بدنشان قادر به سم زدایی نمی باشد.. سم زدایی این فلزات  در بدن انسان بسیار مهم است. درهمین حال کودکان مبتلا به اتیسم(اوتیسم) کمبود ویتامین ها و مواد معدنی خاصی دربدنشان دارند. تست این کمبودها و اصلاح آنها بسیار مهم است.

به طور خلاصه درمان اتیسم(اوتیسم):

درمان ممکن است از کودکی به کودک دیگربرحسب شدت اختلال  متفاوت باشد. لازم به ذکراست اگرچه مراحل زیر ممکن است مفیدباشداما باعث از بین رفتن اتیسم(اوتیسم) در کودک نمی شود. همیشه به یاد داشته باشید که مداخله به هنگام نقش بزرگی در کیفیت زندگی یک کودک اتیستیک بازی می کند. همراه با این توضیحات، مهم است که درمان به سمت نیازهای فردی کودکان هدایت گردد. این درمان شامل دارودرمانی، درمان فیزیکی، گفتار درمانی، توسعه مهارت های زبان وغیره، کودکان اتیستیک همچنین  باید درزمینه های زیر تست شوند:

    جیوه و سایر سم ها.

    آزمایش ادرار برای حضور مخمر و دیگر عوامل بیماری زا.

   کمبود ویتامین یا مواد معدنی .

    حساسیت غذایی.

    بهبود دستگاه گوارش با پروبیوتیک.