Head

پژوهشها و تازه های اُتیسم

پرداخت اینترنتی شهریه

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به ریال:
توضیحات :
پرداخت از طریق درگاه شتاب

ورود اعضاء

مرا بخاطر بسپار

شمارشگر بازدیدها

امروز80
دیروز1881
هفته10907
ماه42391
کل بازدیدها356144

اشتراک گذاری

Social FaceSocial InliSocial PintSocial TwitSocial Yout

اُتیسم(اوتیسم) و آپراکسی

مطالعات جدید دریافتند اختلال گفتاری در کودکان اُتیستیک بسیار رایج است

برگردان:شهرزاد ظاهری (درمانگرمرکزاُتیسم اردیبهشت)

Autism Apraxia 

با توجه به مطالعات جدید، یک اختلال گفتار به نام آپراکسی ممکن است در کودکان  طیف اُتیسم بسیارشایع  باشد .

تحقیقات جدید نشان می دهد که اختلالات گفتاری نادر ممکن است نزدیک به دو سوم از کودکان مبتلا به اُتیسم  راتحت تاثیرقرار دهد.

آنچه  آپراکسی نامیده می شود یک یا دو نفر از هر 1000 کودک عادی راتحت تاثیر قرار می دهد ، اما یک مطالعه نشان می دهد که 64 درصد از کودکان مبتلا به اُتیسم ممکن است این اختلالات گفتاری داشته باشد.

"کودکان مبتلا به آپراکسی  در هماهنگی استفاده از زبان، لبها، دهان و فک خود وتولید اصوات گفتاری مشکل دارند ، به طوری که هر بار آنها کلمه ای را می گویند آن کلمه را متفاوت بیان می کنند و حتی والدین شان هم برای درک جملات آنها با مشکل روبه رو می شوند. 

محققان30کودک از کودکان بین  سنین 15 ماه تا 5 سال که به دلیل مشکلات گفتار ,زبان یا اختلال اُتیسم برای ارزیابی ارجاع داده  شده بودندرا مورد مطالعه قرار دادند . آنها دریافتند 2نفر از 3کودکی که اُتیسم تشخیص داده شده بود آپراکسیا داشتند . در همین حال، در میان کسانی که برای اولین بار آپراکسیا تشخیص داده شدند ، 36.8 درصد آنها مبتلا به اُتیسم بودند.

این یافته ها مهم هستند،  چرا که علائم اُتیسم و آپراکسی می توانند هر دو با مداخله به موقع بهبود یابد ، اما تکنیک های مورد استفاده برای رسیدگی به این شرایط، مختلف هستند، و تشخیص دقیق، حیاتی است.