Head

پژوهشها و تازه های اُتیسم

پرداخت اینترنتی شهریه

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به ریال:
توضیحات :
پرداخت از طریق درگاه شتاب

ورود اعضاء

مرا بخاطر بسپار

شمارشگر بازدیدها

امروز60
دیروز1881
هفته10887
ماه42371
کل بازدیدها356124

اشتراک گذاری

Social FaceSocial InliSocial PintSocial TwitSocial Yout

افزایش هزینه های درمانی اُتیسم(اوتیسم)

افزایش هزینه های درمانی اُتیسم(اوتیسم)

برگردان: پریچهر فقیه (درمانگر مرکز اُتیسم اردیبهشت)

Costs For Autism

هزینه های جس کاستیلو (jese castilo) (یک فرد مبتلا به اتیسم(اوتیسم)) بر روی شانه های پدرش سنگینی می کند.

یک مطالعه جدید اعلام می کند هزینه های مرتبط با اوتیسم در دهه آینده به شدت افزایش خواهد یافت.

محققان تنها هزینه های مراقبت از امریکایی های اتیستیک(اوتیستیک) راامسال(2015) 268 میلیارد دلار بر آورد می کنند. می گویند پیش بینی می شود در سال 2025 هزینه های مربوط به اختلال اُتیسم تا 461 میلیارد دلار برسد. این مسئله برگرفته از آنالیز داده های مراکز کنترل و پیشگیری امریکا و دفتر آمار کار و سایر منابع می باشد.  

اقتصاددانان اداره بهداشت دانشگاه کالیفرنیا مخارج و هزینه های هر نفر را برآورد کرده و سپس با فاکتور گرفتن از هزینه های خدمات پزشکی، مراقبت شهروندی، آموزش خاص، مراقبت در خانه، حمل و نقل ، حمایت شغلی و از کار افتادگی، کل هزینه های تأمین اجتماعی تعیین می گردد. این تجزیه و تحلیل ها، شامل مسائل مربوط به نوسانات هزینه در طول سن افراد اُتیستیک(اوتیستیک) است.(البته محققان برآورد های خود را محافظه کارانه بیان نمودند و گفته اند که هزینه های واقعی اُتیسم می تواند در سال 2025 به 1 تریلیون دلار برسد.)

پائول لی  مدرس علوم بهداشت عمومی در دانشگاه  Davis اظهار میدارد «هزینه های جاری طیف اُتیسم ASD)) بیش از دو برابر هزینه های سکته قلبی و فشار خون بالا است و با هزینه های دیابت برابری می کند.» و « طیف اتیسم ASD)) حداقل بایستی مورد توجه عموم، تحقیقات و دولت قرار گیرد تا علل آن یافت و بهترین شیوه درمانی برای آن اتخاذ گردد.»

پائول لی  هم چنین گفت: تآکید بیشتر بر مداخله به موقع در کودکان این طیف و هم چنین کمک به اشتغال و سایر حمایت ها از بزرگسالان می تواند هزینه های بلند مدت را کاهش دهد.»

امروزه در کشور ما نیز خانواده های کودکان اُتیستیک ماهیانه هزینه های سنگینی را بر دوش خود دارند در حالی که تنها یک سوم این هزینه ها از منابع مالی دیگر تامین می شود.هرچند که سازمان بهزیستی در سالهای اخیر تلاشهای جدی برای تقبل بیشتر هزینه های درمانی نموده ولی همچنان به علت تحت پوشش بیمه نبودن هزینه های درمانی این کودکان از جمله کار درمانی،گفتار درمانی،بازی درمانی،رفتار درمانی و.... بار سنگینی بر دوش والدین است.