Head

پژوهشها و تازه های اُتیسم

پرداخت اینترنتی شهریه

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به ریال:
توضیحات :
پرداخت از طریق درگاه شتاب

ورود اعضاء

مرا بخاطر بسپار

شمارشگر بازدیدها

امروز2020
دیروز1941
هفته5791
ماه37275
کل بازدیدها351028

اشتراک گذاری

Social FaceSocial InliSocial PintSocial TwitSocial Yout

خلاقیت و اُتیسم(اوتیسم)

مطالعه  یافته های مرتبط با اُتیسم(اوتیسم) و خلاقیت

زینب احمدی(پژوهشگر و سردرمانگر مرکز اُتیسم اردیبهشت)

  .autism 

یک مطالعه جدید نشان می دهد که داشتن ویژگی های  اُتیسم(اوتیسم)  به طور مستقیم با تفکر خلاق در ارتباط است.

 خصوصا ایده های خلاق ممکن است به احتمال زیاد از افراد با سطح بالایی از صفات اُتیسم(اوتیسم) بروز کند ، یک مطالعه جدید نشان می دهد، برای کسانی که در این طیف هستند ممکن است این یک مزیت باشد .

هنگامی که با یک چالش روبه رو می شوند ، محققان دریافتند که کسانی که با رفتارها و فرایندهای تفکرشان  مشخصه اُتیسم دارند  ایده های کمتری پیشنهاد می دهند ، اما تمایل به  راه حل های بدیع و بکر دارند

مارتین دوهرتی می گوید"افراد با صفات مبتلا به اُتیسم(اوتیسم) ممکن است یک روش خلاقانه برای  حل مشکلات به گونه ای متفاوت ارایه دهند ،. "آنها ممکن نیست همه چیزرا به همان  روشی که افراد فاقد این  صفات هستند انجام  دهند آنها ایده های معمولی دارند اما به طور مستقیم سراغ روش هایی می روند که کمتر رایج است."

در این مطالعه، محققان  پاسخ های  312 نفررا بررسی کردند ,75نفر ار آنها  تشخیص طیف اُتیسم(اوتیسم)  دریافت کرده بودند  -  کسانی که  در پرسشنامه آنلاین طراحی شده بود برای اندازه گیری صفات اُتیسم و ارزیابی خلاقیت شرکت کرده بودند .

در این آزمون از شرکت کنندگان  خواسته شد بسیاری از کاربردهای بالقوه برای یک گیره کاغذرا بیان کنند   در حالی که بسیاری از مردم گفتند  که یک گیره کاغذ می تواند به عنوان یک قلاب، پین و یا برای تمیز کردن فضاهای کوچک استفاده شود، پاسخهای  کمتر رایج  شامل شناسایی دفاتر،  به عنوان یک وسیله اتصال در موشک های کاغذی ، بعنوان قیم  برای حمایت از شاخه گل های بریده شده و یا یک رمز برای یک بازی.

محققان دریافتند که افرادی که چهار  یا بیش از چهار  پاسخ آنها غیر  معمول باشد  صفات بیشتری از اُتیسم را از خود نشان می دهند .

برعکس، هنگامی که به شرکت کنندگان دراین  مطالعه تعدادی نقاشی های انتزاعی داده شد و از آنها خواسته  شد   ایده ها و نظراتی که در مورد تصاویر دارند توضیح دهند , محققان دریافتند که افراد ی که کمترین صفات افراد اتیستیک را داشتند  تمایل به خلق  ایده های بیشتری داشتند