Head

پژوهشها و تازه های اُتیسم

پرداخت اینترنتی شهریه

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به ریال:
توضیحات :
پرداخت از طریق درگاه شتاب

ورود اعضاء

مرا بخاطر بسپار

شمارشگر بازدیدها

امروز2064
دیروز1941
هفته5835
ماه37319
کل بازدیدها351072

اشتراک گذاری

Social FaceSocial InliSocial PintSocial TwitSocial Yout

اتیسم،اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی

 

ارتباط میان اسکیزوفرنی در والدین و اُتیسم(اوتیسم) درفرزندان

برگردان:اعظم یوسفی(درمانگر مرکز اُتیسم اردیبهشت)

Autism  Schizophrenia Or Bipolar Disorder

وقتی والدین ویا بستگان دچار اختلال دو قطبی یا اسکیزوفرنی هستند خطر اُتیسم(اوتیسم) در این خانواده بیشتر است.

نتایج یک بررسی به صورت آنلاین در آرشیوهای روانپزشکی عمومی توسط نسل شناسان دانشکده ی کرولاین دانشگاه پزشکی مشخص نموده که خطر اختلال طیف اُتیسم(اوتیسم) دربچه هایی بیشتر است که والدین یا خواهر برادرهایشان مورد تشخیص اختلال دو قطبی یا اسکیزوفرنی قرار گرفته اند.

محققین با داده ها و اطلاعات بدست آمده از ثبت آمار جمعیت در سوئد و رژیم اشغالگر قدس یک بررسی کنترل سطحی را هدایت کردند.پاتریک اف،سولیوان، دکتر فرانزسپ، پروفسور سازمان ژنتیک و عضو هئیت مدیره روانپزشکی بیماریهای ارثی در دانشگاه کالیفرنیای شمالی اعلام کردند: نتایج در اکثر نمونه ها از چندین کشور مختلف همسان بودند و ما را به این باور می رساند که اُتیسم(اوتیسم) و اسکیزوفرنی نسبت به آنچه تصور می کردیم بسیار شبیه هم هستند.

سولیوان و گروهش دریافتند که خطر اختلال طیف اُتیسم(اوتیسم) در استکهلم و کل کشور سوئد در خانواده هایی که والدینشان دچار اسکیزوفرنی بودند 3 برابر بیشتر بود، در حالی که خواهر برادرهای دچاراسکیزوفرنی تقریباً 5/2 برابربیشتر درمعرض خطر اتیسم در گروه ملی سوئدی و 12 برابر خطر بیشتر مربوط به نمونه ای از پرسنل نظامی رژیم اشغالگر قدس شد.

طبق نتایج محققان، خطر بیشتری که در کشور رژیم اشغالگر قدس می توانست به صورت پنهانی باشد به خاطر افرادی است که، خویشاوندان نزدیکشان شیزوفرنی دارند یا خواهر و برادرانی دارند که احتمال بازگشت بیماری در آنها خیلی بیشتر است.همچنین این نتایج نشان داد که نمونه ی مربوط به اختلال دوقطبی یکسان و مشابه بود ولی با یک شدت کمتر.

محققین نتیجه می گیرند که اختلال طیف اُتیسم(اوتیسم) ، اختلال دو قطبی و اسکیزوفرنی عوامل خطر آسیب شناسی مشترکی دارند. محققین بیان می کنند که:" ما پیشنهاد می کنیم در تحقیق و بررسی آینده می توان به طور مفید در تشخیص عوامل مشترک خطر این اختلالات تلاش بیشتری کرد."